Předchozí projekt Další projekt

Revitalizace revolučního náměstí, Brodek u Přerova

12.1.2017  •  Brodek u Přerova, Česká republika

Současný stav Revolučního náměstí v Brodku u Přerova vykazuje rysy veřejného prostoru, který je pobytu osob nepřívětivý, dlouhodobě zanedbán a zeleň bohužel zcela pohlcuje Památník odboje. Navrhli jsme tedy pro obec dvě varianty revitalizace náměstí.

I. Návrh využívá celé plochy náměstí jako veřejného prostoru, který je všem přístupný, zdůrazňuje důležitost Pomníku odboje a bude vybízet k jeho navštěvování. Pomník je brán jako důležitý prvek náměstí. Přístupový chodník z ul. 9. května k pomníku je navržen z litého betonu s kartáčovanou povrchovou úpravou. Tato jednoduchá osa směřující k pomníku je zdůrazněna dvěma stromy s bohatou korunou. Oba stromy s pomníkem tvoří kompozici třech prvků v ploše.

II. Návrh lze jednoduše nazvat „Třešňový sad“. Plocha náměstí je opět veřejně přístupným prostorem – sadem. Je zde navrženo 14 okrasných třešní typu Prunus Serrulata Kanzan na travnaté ploše. Patnáctým prvkem sadu je Pomník odboje opět s betonovým přístupovým chodníkem. V době, kdy si připomínáme výročí konce II. světové války, je sad obsypán růžovo-bílými květy. Pomníkem se stává celé náměstí.

Máte zajímavý projekt? Napište nám!